Ekonomi

Van’da 2 gün süreyle gösteri yürüyüşü ve açık hava etkinlikleri yasaklandı

Van Valiliği, gösteri yürüyüşü ve açık hava mitinglerinin 2 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen fesih ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açık bir şekilde oluşturan eylem ve saldırıların önlenmesinin planlandığı belirtildi.

Açıklamada, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi ve milli güvenliğin sağlanması, temel hak ve hürriyetler ile başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunmasının amaçlandığı ifade edildi. genel düzenin devamını sağlamak ve şiddetin yayılmasını önlemek.

“555 sayılı Kanun hükümlerine göre Van ili coğrafi sınırları içinde yapılacak gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları, oturma eylemi ve anket yapmak, çadır ve stant kurmak, imza kampanyaları düzenlemek, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtmak” 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11 inci maddesinin (a) ve (c) bentlerinde belirtilen tarihlerin ortasında yapılması yasaktır.”

haber-espiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu