Haber

İYİ Parti’den MHP lideri Bahçeli’nin yerel seçimlerde işbirliği çağrısına yanıt

31 Mart 2024’te yapılması beklenen yerel seçimler öncesi siyasi arenada yeniden kartlar dağıtılmaya başlandı. 2019 yerel seçimleri ve son genel seçimlerinde CHP ve Millet İttifakı’nın iki ana partisini oluşturan YETERLİ Parti’nin bundan sonraki yol haritası merak konusu oldu. CHP ile yeni bir ittifaktan yana olmayan İYİ Parti, MHP’den çok popüler bir çağrı aldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Devlet Bahçeli’nin YETERLİ Partisi için yerel seçimlerde ittifak çağrısını yayınladı. Mesajda, “Sizi aradık eve dönmediniz, memleketin hayrına yerel iktidarda komşu olalım.” ifadeler yer aldı.

İYİ Parti’den beklenen açıklama geldi. Parti Sözcüsü Kürşad Severli tarafından yapılan açıklamada UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 26 Ağustos’ta yapılacak açıklamaya işaret etti. Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Bildiğimiz gibi partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritası bir süredir kamuoyunda geniş bir şekilde tartışılıyor ve farklı argümanlar öne sürülüyor. Dün ATV’de Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden eşi benzeri olmayan bir gelişme yaşandı. bugün bazı yetkililerin kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı.

Genel Liderimiz Sayın Meral Akşener, 24 Haziran 2023 tarihinde düzenlediğimiz büyük kongremizde 85 milyon insanımıza siyasette yeni bir zemin, yeni bir yol oluşturma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüzün sözünü dinleyeceğimizi söylemiştir, yani bizim milletimiz

Söz konusu tartışma ile ilgili olarak partimizin görüşünü kamuoyuna açıkça aktarıyor, güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini ve Türkiye sevdalılarını vatan ve millet bekası için ÂLÂ Partisi’nde buluşmaya davet ediyoruz:

26 Ağustos ruhuyla rotamız belli, pusulamız millet! Saygılarımızla…”

Detaylar geliyor…

habersapanca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu