Haber

Salon Hokeyi Süper Lig Maçlarında VAR Uygulaması Devam Ediyor

Türkiye Hokey Federasyonu, Salon Hokeyi Süper Ligi maçlarında video yardımcı hakem uygulamasının (VAR) kullanılmaya devam edeceğini duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Kadınlar Salon Hokeyi Süper Ligi’nin ilk etabı maçları 14-18 Kasım tarihleri ​​arasında Trabzon’da oynanacak. Muhteşem lig maçlarında VAR uygulaması kullanılmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıl federasyonumuz, dünyada ilk kez salon hokeyinde video yardımcı hakem uygulamasını hayata geçirdi. Uluslararası Hokey Federasyonu ve Avrupa Birliği tarafından birçok uluslararası toplantıda hokeyin gelişimine en fazla katkı sağlayan ülke olarak ilan edildik. Hokey Federasyonu. Bu tabi ki ülkemiz adına bizi gururlandırıyor. Oldukça tempolu bir salon oyunu. Hokeyde video yardımcı hakem uygulamasını kullanmanın birçok zorluğu var ama biz bu zorlukları doğru bir çalışmayla aştık. planlama.”

Kadınlar Salon Hokeyi Süper Ligi maçları Türkiye Hokey Federasyonu’nun Youtube kanalı “HockeyTV” üzerinden yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu