Teknoloji

Dünyanın En Hızlı Büyüyen Uygulaması Değişmedi: Ne TikTok, ne Instagram!

Dünyanın en hızlı ‘en büyük kitle’ uygulaması bir kez daha değişti. Herkesin telefonundaki uygulamalar bu listelerde yer alamasa da yeni lider herkesi şaşırttı.

Milyarlarca insanın günlük yaşamının en değerli parçalarından biri olan telefonlar, muhtemelen dünyanın en büyük ve en serbest pazarını sağlıyor. Sürekli gelişen ve değişen teknoloji sayesinde insanların istek ve ihtiyaçlarına çözüm aranmaktadır. Bu bazen eğlenceli bir sosyal medya bazen de çok akıllı bir yapay zeka.

Yapay zeka listenin başında!

Ocak ayında kullanıma sunulan ve o zamandan beri herkesin favorisi olan ChatGPT, iddialardan daha hızlı büyüdü. Sadece iki ayda dünyanın en hızlı 100 milyon kullanıcısı ünvanını yakalayan ChatGPT, TikTok ve Instagram gibi bilinen uygulamalara fark attı.

TikTok 9 ayda, Instagram ise 2 yılda 100 milyon kişiye ulaştı.

100 milyon kullanıcısı ile dünyanın en hızlı uygulaması olan ve büyümeye devam eden yapay zeka uygulaması ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen oldukça pahalı bir asistan. Gerçekten de ChatGPT, kullanıcı için metin yazabilir, şakalar yapabilir ve soruları yanıtlayabilir. Yine OpenAI tarafından geliştirilen Dall-E, metinleri görsellere dönüştürebiliyor.

100 milyon kullanıcı, 590 milyon ziyaret…

Yapabilecekleriyle herkesi korkutsa da bu aşamada zararsız gibi görünen ChatGPT, 100 milyon tekil kullanıcıya ek olarak 590 milyon kez tıklandı.

Peki yapay zeka hakkında ne düşünüyorsunuz? ChatGPT’nin yapabilecekleri gelecekten korkmamız gerektiğini gösteriyor mu? Yorumlarda buluşalım…

odemisajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu