Haber

Deprem Bölgesinde Okullar Ne Zaman Açılacak? Hatay ve Adıyaman’da Eğitimin Başlangıç ​​Tarihi Açıklandı

Okullarda yılın ikinci ara tatili bugünden itibaren başladı. İkinci ara tatil döngüsü, tatilin son gününe kadar devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesindeki eğitimdeki son durumu açıkladı. Özer, depremden etkilenen iller için okulların açılacağı tarihi açıkladı. Peki deprem bölgesinde okullar ne zaman açılacak?

Deprem bölgesinde yer alan iller olan Hatay ve Adıyaman’da eğitimin başlama tarihi belli oldu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün başlayan ikinci tatilin ardından Adıyaman ve Hatay’daki tüm okulların açılacağını belirtti.

Deprem bölgesindeki okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Özer, “24 Nisan itibarıyla Hatay ve Adıyaman merkezler ile tüm ilçelerde eğitim-öğretim başlayacak. 81 ilde eğitim ve öğretim devam edecek.

Bakan Özer’in açıklamasına göre, 24 Nisan 2023 Pazartesi gününden itibaren deprem bölgesi dahil tüm il ve ilçelerde okullar açılacak.

Ara tatil ne zaman bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayımladığı takvime göre 14 Nisan’da başlayan ikinci ara tatil, tatil ile tatilin birleştirilmesi nedeniyle 24 Nisan 2023’te sona erecek.

yavuzeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu