Haber

ABD’nin 8 eyaletini vuran hortumlarda ölü sayısı 26’ya yükseldi

YENİ ABD’nin orta batı ve güney eyaletlerini önceki gece etkisi altına alan hortumlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya yükseldi.

Ulusal Meteoroloji Servisi; Bir önceki geceden dün sabaha kadar 8 eyaleti kapsayan geniş bir alanda, başta Arkansas, Mississippi, Iowa, Tennessee, Illinois ve Wisconsin olmak üzere 57’den fazla kasırga olayının rapor edildiğini kaydetti.

Kasırgalar nedeniyle Tennessee’de 9, Arkansas’ta 5, Indiana’da 3, Illinois’de 4, Memphis’te 2’si çocuk olmak üzere 3, Mississippi ve Alabama’da birer kişi olmak üzere toplam 26 kişi hayatını kaybetti.

Tennessee Valisi Bill Lee, kasırganın ve fırtınanın geçen hafta Nashville’de 3’ü çocuk 6 kişinin hayatını kaybettiği okul silahlı saldırısının ardından meydana geldiğine dikkat çekerek, valilik görevi sırasında en kötü haftayı geçirdiklerini belirtti.

Ülkedeki elektrik kesintilerini takip eden “PowerOutage.US” sitesine göre, bu sabah prestijli olarak, fırtınalardan etkilenen bölgelerde 115.000’i Pennsylvania’da ve 37.000’i Virginia’da olmak üzere 150.000’den fazla ev ve işyerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. .

Yetkililer, hortum ve şiddetli fırtınaların neden olduğu can ve mal kayıpları için hasar tespiti çalışmalarını sürdürüyor.

ABD’nin Mississippi ve Alabama eyaletlerinde 25 Mart’ta meydana gelen hortumlarda 26 kişi öldü.

haber-izmit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu