Haber

Bunu da Yaptılar: Deprem Bölgesine Gönderilen Montların Satıldığı Meğer!

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler yüreğimizi yaktı, yaktı. Soğuk hava kurallarında evsiz kalan vatandaşların yardımına herkes koştu. Depremzedeler üşümesin diye binlerce kişi mont gönderdi. Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü ile söz konusu montların bir kısmının fuarda satıldığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat Pazartesi sabahı erken saatlerde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10’dan fazla ili yerle bir etti.

Yüzbinlerce binayı neredeyse yerle bir eden büyük depremlerde 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.

Evleri yıkılan veya hasar gören ve enkaz altından kurtarılan vatandaşlar, sarsıntıların dışında soğuk havayla uğraşmak zorunda kaldı.

Bizlerde derin yaralar açan depremlerde hayatları bir anda tersine dönen vatandaşların imdadına yetişmek için tüm Türkiye seferberlik ilan etti. Deprem bölgesine hem ülkemizden hem de birçok farklı ülkeden yardım gönderildi.

Yardımlar birlik ve beraberlik içinde örgütlenerek her ilde toplandı. Dondurucu soğukta üşümesinler diye depremzedelere de mont gönderildi.

Bunların dışında gıda, ayakkabı, bot, kişisel bakım malzemeleri ve temel ihtiyaçların bulunduğu yardım kolileri tırlarla deprem bölgesine yola çıktı.

Yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştı mı diye düşünürken Balıkesir’den içimizi acıtan bir paylaşım geldi.

Balıkesir Dursunbey’de depremzedeler için toplanan yardım malzemelerinin bir panayırda satıldığı ortaya çıktı.

Bir ceketin cebinden yardımı gönderen vatandaşın adının yazılı olduğu bir notun çıkması da bu iddiaları doğrular nitelikte.

Fuarda bir vatandaş o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederek sosyal medyada paylaştı.

İşte tartışma yaratan, insanlığı bir kez daha sorgulamamıza neden olan o anlar… ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu