Ekonomi

BIST’te yer alan 3 şirket SPK’dan sermaye artırımı onayı aldı

Investing.com – Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) son haftalık bülteninde 3 şirketin sermaye artırımının onaylandığını duyurdu. SPK onayına göre Çan2 Termal sermayesini tahsis yoluyla, Döktaş Dökümcülük bedelli olarak, Sun Dokuma ise bedelsiz olarak sermayesini artıracak.

Çan2 Termal A.Ş.( CANTE)

1.262.050.000 TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde çıkarılmış sermayesi 800.000.000 TL olan Çan2 Termik A.Ş.’ye, Borsa İstanbul 3.005.423.800 TL tutarındaki toplam satış geliri bedeline karşılık gelen adet ve nominal tutardaki artış ve bu çerçevede belirlenecek hisse satış fiyatı ile birlikte mevcut ortaklar yeni pay alma hakkına sahip olacak ve ihraç edilecek. A.Ş.’nin (Borsa) Toptan Alım Satım İşlemlerine İlişkin Prosedür. Kısıtlı olarak Şirket’in ortağı ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.’ye tahsis edilmiştir. ( ODA ) Satılacak payların, şirkete yapılan sermaye avansından karşılanmak üzere, hisse satış fiyatı nominal değerden düşük olmamak üzere, satış süreçlerindeki en yüksek satış fiyatı olmak üzere SPK tarafından belirlenen biçimde ihraç belgesi Odaş tarafından 21-27.07.2023 tarihleri ​​arasında Şirket hisselerinde ve Prosedür çerçevesinde yapılmıştır. Söz konusu baz fiyatın veya baz fiyatın üzerinde bir fiyat belirlenmesi memnuniyetle karşılandı.

Tahsis edilen sermaye artırımına katılacak Odaş’ın yönetim kurulu başkanı Burak Altay’ın, ihraç edilecek payların ihraç edildiği tarihten itibaren 2 yıl süreyle Borsa’da satılmayacağına ilişkin kararı Odaş’ın Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ (MKK) nezdindeki hesaplarına aktarıldığını ve bunların Borsa’da satışıyla sonuçlanacak herhangi bir işlem yapılmayacağını bildirdi. Taahhüdün Odaş’ın yönetim kurulu kararına bağlanmasına ve gerekli süreçlerin oluşturulması konusunda MKK’ya bilgi verilmesine karar verildi.

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. ( DOKTOR)

Döktaş Dökümcülük, 162.000.000 TL olan mevcut sermayesini bedelli olarak %100 oranında artırarak 324.000.000 TL’ye çıkaracak.

Sun Dokumacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( SUTK)

Sun Dokumacılık, mevcut 135.600.000 TL olan sermayesini bedelsiz olarak 339.000.000 TL artırarak 474.600.000 TL’ye çıkaracak.

SPK ayrıca son haftalık bülteninde Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. halka arzaonaylı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu