Ekonomi

ABD Valisi Newsom Tesla’nın Şangay Giga Fabrikasını ziyaret etti

ŞANGAY, 30 Ekim (Xinhua) — ABD Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, Pazar günü Tesla Şangay Giga Fabrikasını ziyareti sırasında, fabrikadaki çalışma modelinin hem Çin’e hem de ABD’ye fayda sağladığını belirtti.

Newsom, Şangay Giga Fabrikasında üretilen ve Asya-Pasifik ve Avrupa’daki çok sayıda pazara tedarik edilen güncellenmiş Model 3’ün test sürüşünü gerçekleştirdi.

Çin-ABD iş birliği modeline övgüde bulunan Newsom, “Şangay’daki mühendisler gündüzleri yeni modeller üzerinde çalışırken, akşamları vardiya değiştirip görevi o saatlerde uyanık olan ABD’ye devrediyorlar. Dolayısıyla Çin’in Görev döngüsü 7/24 iş birliği ruhuyla sağlıklı bir şekilde işliyor.” .

Newsom, Tesla Şanghay Giga Fabrikası’nın iki ülke arasındaki iş birliğinde oynadığı rolü, istihdam fırsatları yaratması ve inovasyona yönelik girişimci ruhu göstermesi açısından “örnek” olarak nitelendirdi.

Vali, “Buradaki avantajlar yalnızca tedarik zincirleri açısından değil, aynı zamanda kaliteyi sürekli artıran teknoloji açısından da açıktır. Bu, her iki ülkeye, özellikle de Kaliforniya eyaletine fayda sağlar” dedi.

Sürücüsüz araçların geleceği konusunda iyimser olduğunu vurgulayan Newsom, Tesla’nın Kaliforniya’daki Ar-Ge merkezinin otonom sürüş ve yapay zeka üzerine odaklandığını söyledi. Newsom, geleceğin otonom sürüşte olduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu