Teknoloji

Bill Gates, Yapay Zekanın Çocuklara Okuma Yazmayı Öğretebileceğini Açıkladı: “İlkokullar Kapatılacak!”

Microsoft’un ünlü kurucusu Bill Gates, başta ilkokul eğitimi olmak üzere yapay zeka sektörü hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Detaylar burada…

Microsoft’un ünlü kurucusu Bill Gates, ASU+GSV adlı bir teknoloji tepesinde yapay zeka sektöründen bahsetti.

Ünlü milyarder yaptığı konuşmada yapay zeka sayesinde yaşanacak gelişmelerden bahsetti. Gates, yaptığı açıklamalarda çocuk eğitimi ve okuma yazma eğitiminin altını çizdi.

Bill Gates’e göre yapay zeka araçları günümüz çocuklarına 18 aylık bir süre içinde okuma yazma yeteneği kazandırabiliyor.

Eskiden bilgisayarın bilgi yazma ve özetleme yeteneğinin çok daha sınırlı olduğunu söyleyen Bill Gates, artık bu durumun değiştiğini ve mevcut teknolojinin eğitim alanında oldukça verimli olabildiğini belirtiyor.

Teknoloji dünyasının önde gelen ismi, yapay zekanın okuryazarlık becerilerinin yanı sıra önümüzdeki yıllarda kolay matematik öğretimi konusunda da yardımcı olabileceğini savunuyor.

Yakında Microsoft yazılımıyla çalışacak olan ChatGPT ve diğer yapay zeka araçlarını öven CEO, bölümün iki yıl içinde çığır açacağına inanıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapay zekanın gerçekten çocukların ilköğretimini karşılayabileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu