Haber

Bakan Özhaseki Malatya’da incelemelerde bulundu

Bakan Özhaseki Malatya’da incelemelerde bulundu

MALATYA – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki deprem bölgesi olan Malatya’ya gelerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bakanlığa geldikten sonra ilk kez Malatya’ya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya katılan Bakan Özhaseki, Malatya’da özellikle kent merkezinde yıkılan yerlerin bir an önce eski canlılığına kavuşturulması için yerinde dönüşüm sorununu gündeme taşıyacaklarını söyledi. olabildiğince. İlgili sektör temsilcileriyle bu konuları görüşeceklerini belirten Bakan Özhaseki, “Sonunda çalışmalar yaptık ve bakanlar kurulunda Cumhurbaşkanı’na sunduk. Şimdi bu formülleri Malatya, Hatay’da dile getireceğiz. , Adıyaman ve Kahramanmaraş. Yeni tekliflerimizi en geç bir hafta içinde sunacağız. Millete ileteceğiz” dedi.

Bakan Özhaseki, “Rabbim bir daha böyle bir felaket vermesin” diyerek depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, “Biz diyoruz ki tevekkül Müslümanlık işidir, tedbirsiz tevekkül olmaz. Gerekirse tedbirsiz tevekkül olmaz.” , tedbir olarak yeni bir müdürlük ve yeni yasalar getireceğiz. Biraz daha sert davranmaya devam edeceğiz. Bu 1999 depremi. Millete büyük ders oldu. Ondan sonra maddelere uygun olarak ortaya çıkan binaların bu depremde zarar görmediğini gördük. Bina, 1999’dan sonra hükümetin çıkardığı bu yasalara uygun olarak inşa edilmişse, malzeme seçiminde bir sakınca olmadığı gibi binaya da bir şey olmamıştır” dedi.

Bakan Özhaseki daha sonra belediye binası yanında yapımı devam eden süreksiz işyerlerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu