Haber

2 bin çete üyesi El Salvador’daki dev hapishaneye nakledildi

El Salvador’da 2 bin çete üyesi, Tecoluca bölgesinde yeni açılan Terör Hapishanesi’ne (CECOT) nakledildi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, “Burası, on yıllarca yaşayacakları ve nüfusa zarar vermeyecekleri yeni evleri olacak” dedi.

El Salvador’un Tecoluca bölgesinde açılan 40 bin kapasiteli dev cezaevine 2 bin çete mensubu sevk edildi. El Salvador hükümetinin sosyal medya hesapları, çete üyelerinin yarı çıplak ve saçları kazılı olarak otobüslere bindirildiği anları paylaştı. El Salvador Devlet Başkanı Bukele, nakil süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Şafak vakti tek operasyonda 2 bin çete üyesini Terör Hapishanesi’ne (CECOT) sevk ettik. Burası onların yeni evleri olacak, yaşayacakları yer olacak.” Onlarca yıldır ve nüfusa zarar vermiyor” dedi.

BÜKELE’NİN çetelerle MÜCADELESİ

El Salvador Eyalet Lideri Bukele, 27 Mart 2022’nin prestijiyle ülkedeki çetelerle bir çaba kapsamında geniş çaplı bir operasyon başlattı. Operasyon kapsamında şu ana kadar 64 binden fazla çete üyesi ve bu çete üyeleriyle bağlantılı zanlı gözaltına alındı. El Salvador medyası, tutukluların avukat tutma haklarının olmadığını yazdı. İnsan hakları örgütleri de bu operasyon kapsamında saf insanların mağdur edildiğini savunuyor.

elbistanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu