Haber

Yıkıcı depremin izleri böyle görüntülendi

Yıkıcı depremin izleri böyle görüntülendi

OSMANİYE – Kahramanmaraş merkezli depremin 13. gününde Osmaniye’de enkaz kaldırma ve vatandaşların güvenli bölgelere yerleştirilmesi çalışmaları sürüyor. Osmaniye’de iş makineleriyle enkaz kaldırılırken havadan görüntülendi, depremin izleri havadan görüntülendi.

Osmaniye’de ilçelerle birlikte 339 bina çöken depremde 991 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 606 kişi de yaralanarak kurtuldu. Osmaniye Valiliği, Osmaniye Belediyesi ve çevre illerden takviye için gelen yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve Devlet Su İşleri Müdürlüğü grupları başta olmak üzere ilde meydana gelen yıkıcı depremin izleri hızla silinirken, yaralar da hızla siliniyor. şifalandırılıyor Esenevler, Rahime Hatun, Rızaiye, Yıldırım Beyazıt ve Adnan Menderes mahallelerinde büyük hasar ve yıkıma neden olan depremin ardından birçok bölgede enkaz kaldırıldı ve ağır hasarlı 332 binada yıkım çalışmaları sürüyor.

Rızaiye Mahallesi’nde oturan ve evi hasar gören İbrahim Paşa, yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu söyledi.

Büyük bir felaketi atlattıklarını ve bu süreci hep birlikte atlatacaklarını belirten Osman İlengiz, “Yaptığım binada herhangi bir hasar olmadı. Burada ülke olarak büyük bir felaket yaşadık. Benim çocukluğumda burası adeta bir yerdi. köy, şimdi şehir oldu. Büyük bir felaketten kurtulduk. Çok şükür yaşıyoruz.” Bir daha kimse böyle bir felaket yaşamasın. Millet olarak dimdik ayakta duracağız ve şükredeceğiz” dedi.

Osmaniye’de esnaf ve vatandaşlar yaralarını sararak depremin izlerini silmeye çalışırken, bazı vatandaşların parklarda namaz kıldıkları görüldü.

karesi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu