Haber

TYPE’tan geri vites! özür dilemek zorunda kaldı

TİP Milletvekili adayı Ahmet Şık, Selahattin Demirtaş ve HDP hakkında sosyal medyaya düşen sözleri nedeniyle özür diledi.

“DEMİRTAŞ HAYATIMIZI MUTLU ETTİ”

Sosyal medyada yayılan ve bazı haber kanallarında yayınlanan görüntülerde Ahmet Şık, “Bugün bizi Selahattin Demirtaş öldürdü. Güya aynı ittifak içindeyiz. HDP’den Selahattin’i çıkarın HDP olmaz. Bu ülke Türk faşisti var ve Kürt faşisti ile işim olmaz.”

o özür diledi

Bu sözlerin ardından HDP’lilerin baskı altına aldığı TİP adayı Şık, sosyal medya hesabından özür dilemek zorunda kaldı.

Ahmet Şık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Düşüncelerimi, niyetlerimi ve duygularımı yansıtmayan bu sözler nedeniyle gücendirdiğim tüm HDP’li arkadaşlarımdan ve Kürt halkımdan ve TİP’li yoldaşlarımdan içtenlikle özür dilerim. , konuyu, olayı, olaydaki kişileri ve bağlamını açıklamaya çalışmadan Ortak mücadeleye kadar ve sonrasında tek çabam barış ve kardeşlik arzumuzu zedelememek ve aramızdaki umutları gölgelememek olacaktır. ittifak.” söz konusu.

TİPTEN TERS

Türkiye İşçi Partisi’nden yapılan açıklamada, Ahmet Şık’ın HDP’ye ait sözlerinin “kasıtını aşan ifadeler” olduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar söylendi:

“İstanbul Milletvekilimiz Ahmet Şık’ın bugün kamuoyuna yansıyan sözleri partimizin görüşlerini yansıtmamakla birlikte milletvekilimizin bugüne kadar sürdürdüğü gayret açısından talihsiz ve kasıtlı sözler içermektedir. Bu nedenle Başta HDP’li dostlarımız olmak üzere ittifak güçlerimiz, müttefik güçlerimiz, Kürt halkı, sol kamuoyu ve tüm vatandaşlarımızdan özür diliyoruz.Barış ve kardeşlik için çabamızdan ve dayanışmamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.”

arpacayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu