Yaşam

Türkiye’nin En Zengin Dokuzuncu İsmi Erman Ilıcak Kimdir, Erman Ilıcak’ın Serveti Ne Kadar?

Forbes List’e göre Türkiye’nin en güçlü dokuzuncu ismi Erman Ilıcak oldu. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Erman Ilıcak’ın hayatını ve servetini merak etti. Arama motorlarında; Erman Ilıcak kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt aradı. İşte Erman Ilıcak’ın hayatına dair sorular ve cevaplar…

Erman Ilıcak, Forbes tarafından yayınlanan Milyarderler Listesi’nde Türkiye’nin en zengin dokuzuncu kişisi.

Vatandaşlar arama motorlarında Erman Ilıcak’ın adını ve hayatını aratmaya başladı.

Erman Ilıcak kimdir?

Erman Ilıcak, 3 Ekim 1967’de Malatya’nın Darende ilçesine bağlı Hacıdevriş Mahallesi’nde doğdu. Babası Avukat Bekir Ilıcak’tır. 1969 yılında ailesiyle birlikte Ankara’ya taşındı. İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Erman Ilıcak Kariyer

Kariyerine ENKA firmasının Rusya operasyonlarında mühendis olarak başlamıştır. Erman Ilıcak çok az bir sermaye ile kurduğu ofisten küçük tadilat işleriyle iş hayatına başlamıştır. Bugün, şirket 30 bin çalışanı istihdam etmektedir. 2014 yılında Ekovitrin tarafından ‘Yılın İş Adamı’ seçilen Erman Ilıcak, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve TED Ankara Koleji Spor Kulübü başkanıdır.

Erman Ilıcak’ın Serveti Ne Kadar?

Forbes tarafından 2023 yılında açıklanan Türkiye’nin en zenginleri listesinde 2.3 milyar dolarlık servetiyle 9. sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu