Haber

Tokat’ın Zile ilçesindeki genç bilek güreşçisi Avrupa müsabakalarına hazırlanıyor

Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Çiftlik köyünde yaşayan 16 yaşındaki Hiranur, bilek güreşinde Türkiye üçüncüsü olduktan sonra Avrupa müsabakalarına hazırlanıyor.

Kuruluşunun 100. yıl kutlamalarıyla gündeme gelen Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Çiftlik köyünde yaşayan 16 yaşındaki Hiranur Türker, bilek güreşinde Avrupa müsabakalarına hazırlanıyor. Zile ilçesinde eğitim gören Hiranur, bilek güreşinde yetenekli olduğunu tesadüfen keşfetti. Beden eğitimi öğretmeninin teklifi üzerine yeteneğini keşfeden Hiranur, 8 ay önce bilek güreşi antrenmanlarına başladı. İl turnuvalarında birinci olan Hiranur, Türkiye şampiyonasında ise üçüncü oldu. Köyünde çiftçilik yaparak yaşamını sürdüren Hiranur, tarla sürüyor ve traktör kullanıyor. Hiranur bilek güreşi eğitimine devam ediyor.

“Tesadüf eseri 8 ay önce başladım”

Bilek güreşine 8 ay önce başladığını belirten Hiranur Türker, “Tesadüf eseri 8 ay önce başladım. Sınıfta masada otururken öğretmenim geldi ve denedi. Öğretmenimi çok zorladım. Salı günü bu olay yaşandı, Cuma günü maça çıktım, o yarışta Tokat il ikincisi oldum, ardından Kastamonu il turnuvasında il birincisi oldum, Ankara’da düzenlenen turnuvada Türkiye dördüncüsü oldum. Erzurum’da düzenlenen turnuvada Türkiye üçüncüsüyüm. Avrupa’daki maçlara hazırlanıyorum. Yakında Zile ilçesinde de maçlar olacak. Ardından Karabük’te maçlara geçeceğiz. “Köyde çiftçilik yapıyorum, ekiyoruz. soğan, pancar hasadı ve tarlaları sulayın. Zile Nenehatun Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi 11. sınıfta okuyorum. Tesadüf eseri başladım, şu anda maçlarım devam ediyor” dedi. – SLAP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu