Ekonomi

Suudi Arabistan Kalkınma Fonu, turizm sektörünü desteklemek için Bahamalar ile anlaşma imzaladı

RİYAD, 21 Temmuz (Xinhua) — Suudi Arabistan Kalkınma Fonu (SFD), Bahamalar ile 10 milyon dolarlık kredi sağlamak için bir mutabakat zaptı imzaladı. Antlaşma, Karayip ada ulusunun turizm segmentini desteklemeyi amaçlıyor.

Suudi Haber Ajansı (SPA), Suudi Arabistan Kalkınma Fonu CEO’su Sultan Al-Marshad ile Bahamalar’ı ziyaret eden Bahamalar Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Yatırım ve Havacılık Bakanı Isaac Chester Cooper arasında Perşembe günü mutabakat zaptı imzalandığını duyurdu.

Haberde, bu anlaşma ile Suudi Arabistan Kalkınma Fonu’nun ilk kez Bahamalar’da bir kalkınma projesini hayata geçireceği belirtildi.

Kredinin Bahamalar’daki üç adada turizm iş geliştirme merkezlerinin inşasını kolaylaştırarak ülkedeki girişimciliği destekleyeceği ve ekonomik büyümeyi teşvik edeceği söyleniyor.

1974 yılında kurulan Suudi Arabistan Kalkınma Fonu, gelişmekte olan ülkelerdeki kalkınma projelerini finanse etmek için krediler ve hibeler sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu