Haber

Soylu’ya “14 Mayıs darbe girişimidir” sözlerini soran muhabirin kimliği ve telefon numarası alındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cuma namazı için Gaziosmanpaşa’nın Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Beraat Camii’ne geldi. Çıkışta Süleyman Soylu’ya soru sormaya çalışan Gazeteci Filiz Gazi, gardiyanlar tarafından engellendi. Gazi, telefonundaki videoların da bekçiler tarafından silinmek istendiğini söyledi.

Dünkü 14 Mayıs seçimleri ile 15 Temmuz darbe girişimini kıyaslayan Soylu, “15 Temmuz fiili bir darbe girişimidir. 14 Mayıs 2023, tasfiye hazırlıklarının her birini oluşturabilecek bir siyasi darbe girişimidir. Hindi.”

‘GÖZLERİYLE İŞARET ETTİLER’

True Gündem muhabiri Filiz Gazi, Soylu’ya bu sözleri sordu. Ardından yaşananları Gazi şöyle anlattı:

“Noble, ‘Böyle bir şey var mı? Amerika diyorum. Amerika’yı tanıyor musunuz? Afganistan’a ne yaptıklarını biliyor musunuz?’

soruma; “Açıklar mısınız, bilmeyenler öğrensin” diye devam ettim. Bitmişti, uğursuz gülümsemesinden belliydi. “Soruya cevap veriyorum. Cumanız mübarek olsun” dedi.

Etrafındaki kalabalığa ateş etmeye devam ettim. Çıkış kapısına yaklaştığında bana baktı ve göz işareti yaparak tekrar gülümsedi. Evet, şüpheye yer bırakmayacak şekilde sona ermişti. Yanındaki muhafazaları da beni kulaktan kulağa, göz temasıyla birbirimize işaret ediyordu. Dert gelir sebebi mutlaka ziyaretleridir, imajımı savunmam gerektiğini düşündüm.

‘KORUMALAR BENİ ÇEVREMİŞTİR’

Saniyeler içinde gardiyanlar ve polis etrafımı sardı. Kimliklerim fotoğraflandı. Polisler telefonumu elimden aldı ve görüntülerimi silmeye çalıştı. Ama sildiğini sandığı görüntüler hala telefonumdaydı. Telefonumu alıp bölgeden ayrıldım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu