Sağlık

Sigortamnet’ten Salgın Hastalıklara Karşı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Salgın hastalıkların ciddi görüldüğü ve hastanelerdeki doluluk oranlarının arttığı bu dönemde Sigortamnet, sağlık sigortası gibi önemli bir konuda bireysel danışmanlık hizmeti vererek müşterilerinin her adımda yanında olmak istiyor. Sahip olduğu teknolojiyle müşterilerinin beklentilerini en doğru şekilde analiz eden Sigortamnet, her şubede olduğu gibi müşterilerinin TSS teklifleri arasından bütçelerine ve ihtiyaçlarına en uygun poliçeyi seçmelerine olanak sağlıyor.

 

Kış mevsiminde kapalı ortamların artması ve buna paralel olarak birçok mevsimsel virüsün de artması nedeniyle salgın hastalıklar artmakta, hastanelerdeki yoğunluk da oldukça artmaktadır. Bu dönemlerde yaşanan hastalıklar da başta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) olmak üzere sağlık sigortalarının değerini daha da belirgin hale getiriyor. Sigortamnet, müşterilerine ihtiyaçlarına en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesini seçme konusunda değerli bir temel sunmaktadır.

 

İlgisi her geçen gün artan TSS, kişilerin ihtiyaç duydukları sağlık kuruluşundan istedikleri zaman sağlık hizmeti alabilmelerine avantaj sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan veya fiyat limitlerini aşan tedavi masraflarını karşılamak üzere tasarlanmış, devlet destekli bir sigorta türü olan TSS, SGK anlaşmasıyla özel sağlık kuruluşlarında yatarak ve ayakta tedavi tedavilerini teminat altına alarak, acil hizmetlerden faydalanılmasını sağlar. ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.

 

İnsanların TSS seçiminde danışmanlığa olan ihtiyacının arttığını belirten Dr. Sigortamnet CEO’su Ataman Kalkan, “Sağlık gibi kişisel ve birey için önemli olan bir konuda bireysel danışmanlığın değerinin bilincindeyiz. Sigortamnet olarak müşterilerimize ihtiyaç duyduklarında veya bir soruları olduğunda güvendikleri tek danışmandan destek alma fırsatını sunuyoruz. Özellikle sağlık sigortası gibi hassas bir konuda gerçek bilgi ve yönlendirme almak çok kritik. Türkiye’nin lider insurtech markasıyız ve müşterilerimizin her adımda yanında olmayı, kendilerine en uygun sağlık sigortası seçeneklerini şeffaf bir şekilde görmelerini sağlamayı önemsiyoruz. Bireylerin hastane masrafları, ameliyatlar, ilaçlar, laboratuvar tetkikleri ve daha fazlasını içeren geniş bir hizmet yelpazesine sahip olmalarını sağlayan TSS, prim artışlarıyla daha da cazip hale gelebilir. Pek çok avantajı da beraberinde getiren bu sigorta türünü tercih eden müşterilerimiz, ihtiyaçlarını karşılayacak poliçeleri Sigortamnet üzerinden sadece iki dakikada görüntüleyerek kendilerine en uygun poliçeyi seçebiliyorlar.” söz konusu.

 

Kimler TSS’ye sahip olabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının öncelikli şartlarından biri SGK’ya üye olmaktır. SGK’lı, Bağ-Kur’lu ve memur olanlar tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabiliyor. Ayrıca sigortalı her birey için prim ödeyerek 0-65 yaş arası ailenin diğer üyeleri adına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak mümkündür.

 

Sigortamnet’ten sadece 2 dakikada TSS teklifi almak mümkün.

Sigortamnet’in kişiye özel tamamlayıcı sağlık tekliflerini görmek artık çok kolay. Bunun için kişisel bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. İkinci adımda sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık tekliflerini birebir karşılaştırabilir ve ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını sadece 2 dakikada bulabilirsiniz. Son olarak karar verdiğiniz sağlık sigortasını Sigortamnet’e hiçbir ek ücret ödemeden, online indirimlerden yararlanarak online satın alabilirsiniz. Garanti kapsamına ilişkin tüm bilgiler kişinin e-posta adresine gönderilir.

 

TSS Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler:

  • Aile veya bireysel müşterilerin şube/ürün seçiminde sigorta şirketinin hastane ağı ve teminat içerikleri belirleyici olmaktadır.
  • Aileler genellikle çocukları için öncelikle sigorta talebinde bulunurlar.
  • TSS’de tek çocuk sigortası maliyetleri daha yüksek olduğundan ebeveynli teklif aldığınızda iki veya üç kişi için çok daha uygun fiyat seçeneği bulabilirsiniz. Bu nedenle tüketicilerin tek başına çocuk sigortası yaptırmak yerine aile poliçesine yönelmeleri daha avantajlıdır.
  • TSS yalnızca SGK ile anlaşması olan hastanelerde geçerlidir. Bu nedenle SGK’ya uygun olmayan hastanelerde tedavi almayı planlıyorsanız ya da alacağınız tedavi konusunda kurum ya da doktor kısıtlamalarına tabi olmak istemiyorsanız bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar farklı olabilir. Sigortamnet’ten alınan TSS teklifi ile yakındaki anlaşmalı hastaneler rahatlıkla görülebilmektedir.

 

Toplumda sigorta bilincini artırmaya ve karmaşık sigorta ürünlerini daha anlaşılır ve erişilebilir hale getirmeye hizmet eden Sigortamnet’ten hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemleri kapsayan sağlık sigortası ürünlerini satın almak veya poliçe seçimi konusunda daha detaylı bilgi almak için Sigortamnet’i ziyaret edebilir veya arayabilirsiniz. 444 24 Uzman sigorta danışmanlarına 00’dan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu