Haber

Sakarya’da Kılıçdaroğlu’nu karalayan sahte broşür ve pankartlara el koyma kararı

Adapazarı 2. İlçe Seçim Kurulu, CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın başvurusu üzerine Sakarya’nın merkez ilçeleri, Adapazarı ve Serdivan’da Millet İttifakı Başkan adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine basılan sahte broşür ve pankartlara el konulmasına karar verdi. CHP Sakarya İl Başkanlığı da Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili ANKA’ya konuşan CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Avukat Birke Varol, şunları söyledi:

“Seçim sürecinde Sakarya ilimizde bazı provokasyonların olduğuna dair ihbarlar aldık. İhbarlar sonucunda yaptığımız araştırmaya göre Adapazarı ilçemizde dağıtılan broşürler ve Serdivan ilçemize asılan pankartlarda küçük düşürücü telaffuzlar bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı zamanda partimizin terörle bağlantılı olduğunu da gösterdiğini belirterek, “İlçe seçim kurullarına ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetlerimizi ilettik. İlçe seçim kurullarına yaptığımız başvurular kabul edildi ve ilçe emniyet müdürlüklerine el ilanlarının toplanması ve pankartların kaldırılması için yetki yazısı yazıldı.”

Kararı memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Varol, “Bundan sonuç aldığımız için çok mutluyuz. Çünkü seçimin güvenliği ve seçimin huzurlu bir ortamda ilerlemesi bizim için çok değerli. Biz de takipçisiyiz. Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız başvuruya ilişkin süreç.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu