Haber

Propaganda hakkı: Başkan adayları radyo ve televizyonda iki kez konuşacak

Yüksek Seçim Kurulu, cumhurbaşkanı adaylarının propaganda haklarına ilişkin kararını açıkladı. Buna göre, radyo ve televizyonda propaganda yapacak cumhurbaşkanı adaylarına 10 dakikayı geçmemek üzere iki kez kendilerini tanıtma ve yaptıklarını açıklama hakkı verilecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Adaylar, propaganda süresinin yarısını geçmemek üzere propagandalarını video ile gösterebileceklerdir.

TRT İÇİN KURA 27 NİSAN’DA ÇEKİLECEK

Cumhurbaşkanı adaylarının radyo ve televizyonlarda yayınlanacak propaganda konuşmalarının önceden TRT tarafından duyurulacağı da belirtildi.

Açıklamaya göre, cumhurbaşkanı adaylarının TRT’deki konuşma sırası için 27 Nisan’da kura çekilecek.

Adayların söz hakkı ve imaj propagandası için bir gün içinde kullanabilecekleri azami konuşma süresi 10 dakika olacaktır. Adayların 7-13 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında yapacakları konuşmaların toplam süresi en fazla 20 dakika olacaktır.

Adaylar propaganda haklarını TRT’nin birden fazla kanalına dağıtabilecekler. Adayların özel radyo ve televizyonlardaki propaganda konuşmaları, TRT’de uygulanan görgü ve esaslara göre yapılacaktır. Bunlardan ulusal yayınlar YSK, yerel kanallar ve radyolar ise İl Seçim Kurulları tarafından denetlenecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu