Haber

Ordu KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda Asansör Arızası

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 3 bloktan oluşan ve 1300 öğrenci kapasiteli Mehmet Fuad Köprülü KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrenci varken arızalanan asansörle ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. zemin ile eksi 1. kat arasında. Açıklamada, 15 kişi kapasiteli asansörün 12 Eylül 2024 tarihine kadar mavi etiketli olduğu belirtildi. 5’inci kattaki asansöre 2 öğrenci binerek zemin kattaki asansörden inerken, 8-10 öğrenci asansöre bindi. Zemin kata gelen asansörde asansör -1’e çağrıldı ancak arıza yapıp 0’a geri döndü. 1 ile -1 arasındaki asansör otomatik olarak devre dışı kalıyor. Ortada bulunan asansörün kapıları yetkili servis tarafından açılarak öğrenciler asansöre bindikleri zemin katta sorunsuz bir şekilde asansörden çıkarıldı. Asansörün 15 kişi kapasiteli olduğu ve 12.09.2024 tarihine kadar yetkili firma tarafından onaylanmış mavi etikete sahip olduğu belirtildi.

ÖĞRENCİLER KAPIYI TEKMELEDİ

Açıklamada, öğrencilerin asansör kapısını tekmelemesi nedeniyle kapının geç açıldığı belirtildi. Asansör kapısının geç açılmasının nedeni ise; Öğrencilerin paniğe kapılarak kapılara zarar vermesi nedeniyle kapının anahtarla açılamadığı söylendi.

Öte yandan açıklamayla birlikte olayın güvenlik kamerası görüntüleri de kamuoyuyla paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu