Ekonomi

Moody’s 7 Türk şirketinin notunu ve görünümünü değiştirdi

Buna göre Moody’s, Koç Holding, OYAK, Türk Hava Yolları, Turkcell ve Tüpraş’ın kredi notunu B3’ten B2’ye yükseltirken, görünümlerini durağandan olumluya çevirdi. Moody’s ayrıca Şişecam ve Erdemir’in kredi notunu B3 olarak doğruladı ve not görünümlerini durağandan pozitife çevirdiğini açıkladı.

İYİMSERLİK ARTIYOR

Kuruluş, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin kredi notunu B3 olarak doğrularken, not görünümünü ‘durağan’dan ‘pozitif’e çevirmiş; Ayrıca Türkiye’nin kredi notunun artabileceğine de dikkat çekti.

Öte yandan Moody’s’ten önce uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Aralık ayında Türkiye’nin kredi notu görünümünü durağandan pozitife revize etmişti. S&P Global bu hafta Türkiye üzerine yayınladığı raporda Türk şirketlerinin kredibilitelerini koruduklarına ve kârlılıklarında herhangi bir bozulma öngörülmediğine dikkat çekti. Bu hafta dünyanın en büyük tahvil fonu yöneticilerinden Pimco ve ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs’tan da Türkiye ile ilgili olumlu haberler geldi.

Pimco, Türkiye’nin ‘yatırım yapılabilir’ kredi notunu geri kazanma yolunda ilerlediğini açıklarken; Goldman Sachs, Türkiye’de enflasyonun beklenenden daha hızlı düşebileceğini öngördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu