Yaşam

Meteoroloji illeri sayıp uyardı: Yoğun kar geliyor

Yoğun kar yağışı Erken başlıyor. Hava sıcaklıkları tamamen değişiyor. Meteoroloji son dakika koduyla illeri tek tek açıkladı. Türkiye’nin bazı bölgelerine karanlık kış erken geldi. MGM yeni bir hava durumu raporu yayınladı. Birçok il için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Önümüzdeki günlerde aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu birçok ilde hava sıcaklığında ani düşüşler görülecek.

Kar yağışı ülkeye girdi

kamyonetVe Hakkari’de Kar yağmaya başladı. Doğuda etkili olan kar yağışı batıya doğru ilerliyor. Milyonlarca İstanbullu ‘İstanbul’a ne zaman kar yağacak?’ sorusunu soruyor. Sorusuna yanıt arıyor. Uzmanlar kar yağışıyla ilgili detayları açıkladı.

Uzmanlar bu yıl kar yağışının diğer yıllara göre çok daha erken başlayacağını açıkladı. Yoğun kar yağışı için tarih verildi. Kar yağışının başlamasına sayılı günler kaldı.

beyaza döndü

Ağrı’da, Tendürek Dağlık bölgedeki dağ köylerini de etkisi altına alan kar yağışı çevreyi beyaza boyadı. Sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar, bembeyaz örtüyle karşılaşınca o anları cep telefonlarıyla kaydetti.

Kasım hem kar hem pastırma yazı olabilir

Kasım ayı tahminlerinin yeniden soğuk havaların habercisi olduğunu belirtiyor. Bozyurt. 7-10 Kasım arasında yine çok ciddi bir soğuk hava kütlesi bekliyorum” dedi. Bu soğuk hava sisteminin kar yağışını da beraberinde getirebileceğini belirtiyor. Pastırma, soğuk ve karlı günlerin ardından yazın geleceğini söylüyor:

Bozyurt, “Aralık ayından itibaren kuvvetli yağışlar bekliyorum. Ocak ve şubat aylarında deniz etkisinde kar yağışları olabilir.” söz konusu. “11 Kasım’da yeniden yüksek basınç olacak. Bir hafta-10 gün boyunca mevsim normalleri civarında veya biraz üzerinde sıcaklıklar yaşanabilir.

İstanbul’da kar hazırlığı

Uzmanlar İstanbulaNe zaman kar yağacağına dair tahminlerini açıklarken son bilgiler Vali GülDan geldi.

Vali Gül, İstanbul’da kar hazırlık çalışmalarının başladığını belirtti. “Kış yaklaşıyor. Ne kadar ve nasıl kar yağacağı belli değil ama kar yağdığında İstanbul’da ne olacağı, nelerle karşılaşılacağı belli. “Karla mücadele noktasından altyapı hizmetlerine kadar yapacağımız çalışmaları şimdiden planlayacağız.”sözlerini kullandı.

Vali Gül de şunları söyledi: “Özellikle meteorolojik verileri takip edelim. Okullarda, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hasta kişilerin durumları için son anda değil, önceden planlama yapıp çalışmamız gerekiyor.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu