Haber

Manavgat’ta Karate Sporunun temellerini atan Hasan Tüfekçi’nin İlk Öğrencileri yeniden bir araya geldi

1985 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde açtığı karate salonuyla karate sporunun temellerini atan Hasan Tüfekçi’nin ilk öğrencileri, 30 yıl sonra bir araya gelerek spor yapmaya başladı. Öğrencilerinin hayatları kadar sportmenlikleriyle de her zaman gurur duyduğunu belirten Hasan Tüfekçi, “Arkadaşlarım karatenin yaşının olmadığını gösteriyorlar.”

Manavgat’ta karate sporunun temelleri, 11 Eylül 1985’te ilk karate salonunu açan eski milli atlet Hasan Tüfekçi tarafından atıldı. Hasan Tüfekçi, Manavgat’ta karate sporunun temellerini atarken, sadece spor salonu açmakla kalmadı, aynı zamanda eğitmenlik de yaptı. Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı keyifli işbirliği sayesinde Manavgat’ın en ücra köylerinde bile kurslar açarak sporculara destek oluyor.

Hasan Tüfekçi’nin ilk öğrencileri mata çıktı ve 30 yıla yakın bir aradan sonra yeniden karateye başladı. İki kez düzenlenen eğitimlere Halil Akgün, Nazire Kaymaz Şıpkan, Hese Yıldırım, Esen Açıkgöz, Ahmet Sarı, Murat Özden, Bayram Arı, Ali Yılmaz, Ali Yıldız, Veli Yıldırım, Sami Hacı, Hüseyin Çin, Serkan Öz ve Erol Taşkıran katılırken, Bu sayımızın bir sonraki sayısının önümüzdeki günlerde artarak devam etmesi bekleniyor.

30 yıl sonra bir araya geldiler

Manavgat’ta ilk karate salonunu 11 Eylül 1985’te açtığını belirten Hasan Tüfekçi, “O dönemde şu an burada olan ilk öğrencilerimizin hepsi çocuk denebilecek yaştaydı. Manavgat düşüktü ve Uzakdoğu sporlarına bakış açısı da pek iyi değildi, yıllar sonra arkadaşlarımız bir araya geldiler ve “Efendim bir grup kuralım” dediler. Haftada bir, 15 günde bir buluşup antrenman yapalım, birbirimizin durumundan haberdar olalım. Gelecekte Manavgat’ta yetişen gençlere örnek olalım.” Bu teklif beni çok mutlu etti. İlk görüşmemiz geçen haftaydı. Yaptık. Bugün ikinci kez bir araya gelip antrenman yapıyoruz. Burada bize salonu kullanma imkanı veren İlçeden bahsediyoruz. Spor“Menejerimiz Süleyman Karakaya’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Yıllar sonra bir araya gelmenin ve spor yapmanın mutluluğunu yaşayan, spor yıllarında Türkiye şampiyonluğu ve uluslararası dereceler kazanan eski sporcular Esen Açıkgöz, Hese Yıldırım, Ahmet Sarı ve Hüseyin Çin, etkinlik sonrasında böylesine keyifli bir ortamda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 30 yıldır gençlere örnek oluyoruz. Bu aktivitenin aktif olmak açısından değerine değindiler. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu