Haber

Manavgat Belediyesi Kent Tiyatrosu’na Cumhuriyet 100. Yıl Özel Ödülü

(ANTALYA)- 11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri kapsamında, ‘Cumhuriyet 100. Yıl Özel Ödülü’, Manavgat Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Sonsuz Kadın Sonsuz Cumhuriyet’ oyunu ile Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara’ya verildi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki tiyatro hareketlerini akademik olarak izleyen Yeni Tiyatro Dergisi’nin 2023 – 2024 Emek ve Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Manavgat Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun (MAKET) sahnelediği ‘Sonsuz Kadın Sonsuz Cumhuriyet’ oyunu ile Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, ‘Cumhuriyet 100. Yıl Özel Ödülü’nü aldı.

Belediye Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Kosta Kortidis, Yönetmenlik Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Kosta Kortidis ödülünü alırken, sanatın evrensel diliyle toplumsal konuları işlemenin ve izleyiciyle derin bağlar kurmanın önemini vurguladı. Ödüllerin, tiyatro sanatına ve kültürel mirasa katkı sağlamak için bir ilham kaynağı olmasını diledi.

“Manavgat Belediyesi Kent Tiyatrosu için gurur kaynağı”

Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, ödül töreninde yaptığı açıklamada, bu başarının Belediye ve Kent Tiyatrosu için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Kara, tiyatro sanatının ve kültürünün toplumsal değerleri güçlendirmede önemli bir araç olduğunu vurgulayarak, ödüllerin ilçeye ve ülke geneline olumlu yansımaları olacağını umduğunu söyledi.

Gecede ödül alan diğer önemli isimler şöyle:

Resul Emrah Şahan – Sanat Katkı Ödülü

Göksel Kortay – Onur Ödülü

Rutkay Aziz – Onur Ödülü

Zuhal Olcay – En İyi Kadın Oyuncu

Engin Günaydın – En İyi Erkek Oyuncu

Elvin- Erdal Beşikçioğlu – En İyi Yönetmen (Müzikal)

Uraz Kaygılarlıoğlu – En İyi Erkek Oyuncu ( Müzikal)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu