Haber

KEFEK Başkanı Aksal, Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’yi ziyaret etti

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’yi ziyaret etti.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, kentte yapılan veya yapılması planlanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Aksal, bakanlığın Edirne’deki yatırım ve projelerini istişare ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Tarım ilimiz Edirne’nin verimli topraklarını su ile buluşturmak ve tarımsal potansiyelimizi hayata geçirmek için bakanlığımız bünyesinde birçok projemizi hızla sürdürüyoruz. Toplantıda Uzunköprü OSB Toprak Koruma Kurulu kararı alındı. Onaylanarak devredilen Enez Yamaç Tarlaları Sulaması Projesi yatırım programına alındı, Çakmak Barajı’nın inşaatına devam edildi.Projenin birinci etabı ve ikinci etabı olan Çömlekköy Barajımızın ihale süreci görüşüldü. Ayrıca Edirne’de agropark kurulması ve Hamzadere Barajı sulama kanallarının tamamlanması ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Bakanımıza teşekkür ediyorum.”

haber-karakecili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu