Haber

Kargo gemisi Marmara Denizi’nde battı

69 metrelik yük gemisi İmralı Adası’nın güneybatısında denizde battı.

İhbarı alan ekipler hemen harekete geçti.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait KEGM-6 ve KIYEM-4 hızlı kurtarma botlarının 69. kaza için acilen olay yerine yönlendirildiği kaydedildi. Adanın güneybatısında sular altında kalan “BATUHAN A” isimli metre uzunluğundaki genel kargo gemisi.

6 kişilik mürettebatın kurtarma çalışmaları yavaş yavaş devam ediyor.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, olayın ardından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden iki ekip ile Balıkesir’in Bandırma ilçesinden bir grubun bölgeye gönderildiğini söyledi.

Vali Demirtaş, “Su aldıktan sonra batan gemideki Türk vatandaşı olduğu değerlendirilen 6 kişilik mürettebatın kurtarılması için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.”söz konusu.

Dalgaların boyu 3 metreye yaklaştı

Geminin battığı bölgedeki dalga uzunluğunun 3 metreye yakın olduğunu belirten Demirtaş, çalışmaları Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Mudanya ilçesindeki yerleşkesinde koordine ettiğini belirtti.

Demirtaş, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu