Haber

Kahramanmaraş’ın deprem öncesi ve sonrası görüntüleri yıkımın boyutunu gözler önüne seriyor

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, afet öncesi ve sonrası şehrin işlek caddelerinde çekilen havadan görüntüler, yıkımın boyutlarını gözler önüne serdi.

Depremlerden en çok etkilenen Dulkadiroğlu ve Onikisubat ilçelerinde çok sayıda bina yıkıldı. Kahramanmaraş genelinde binlerce kişinin ölümüne neden olan depremler, özellikle şehrin iki önemli caddesi olan Azerbaycan ve Trabzon bulvarları üzerindeki çok katlı binaları yerle bir etti.

12 Şubat Stadı’nın bulunduğu Şazibey Mahallesi de depremin yıkıcı etkisini hisseden yerleşim yerlerinden biri oldu. Arka arkaya meydana gelen depremlerde stadın etrafındaki binalar enkaz haline geldi.

Atatürk Meydanı’na yakın olan tarihi Ulu Cami’nin minaresi de şiddetli sarsıntıda devrildi.

Şazibey Mahallesi, stadın çevresi, Azerbaycan ve Trabzon sokakları ile tarihi Ulu Camii’nin deprem öncesi ve sonrası havadan çekilen görüntüleri, Türkiye’yi kasıp kavuran felaketin boyutlarını gözler önüne serdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu