Ekonomi

KA-DER Başkanı Nuray Karaoğlu: TCMB yönetim kadrolarında kadın temsilinin güçlendirilmesi önemli.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığına Hafize Gaye Erkan’ın atanmasına ilişkin açıklama yapan Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, tarihsel olarak erkeklerin egemen olduğu ve bu göreve Hafize Gaye Erkan’ın atandığı. bir ilk olacağını söyledi.

Toplumsal yaşamda ve ülke yönetiminde eşit temsil hakkını savunmanın KA-DER’in temel ilkesi olduğunun altını çizen Karaoğlu, TCMB yönetim kadrolarında kadın temsilinin güçlendirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Daha fazla kadının karar alma süreçlerine dahil edilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması sürdürülebilir kalkınmanın garantisidir.” kurmak.

Karaoğlu özetle şunları kaydetti:

KADINLAR LİDERLİK ALANLARINA DAHA FAZLA KATILMALI

“Hafize Gaye Erkan liyakat açısından önemli özelliklere sahip görünüyor. Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesi için kadınların liderlik pozisyonlarında daha fazla yer alması gerektiğine inanıyorum. Türkiye’nin uluslararası arenada güçlü imajı olduğuna dikkat çekerek, “Bu değerli bir adım. Bu tarihi atamayla birlikte Türkiye ekonomisinin kadının yeteneklerini temel alan ve eşitlik unsurunu benimseyen bir vizyonla yönetilmesini temenni ediyorum. Kendisine başarılı bir dönem diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu