Haber

İzmir’in altın gururu Adem Asil

İzmir’de büyüyen Adem Asil, ANTALYA’da ev sahipliği yaptığımız 10. Erkekler ve Bayanlar Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda erkeklerde takım olarak gümüş, bireysel genel klasmanda tarihimizin ilk altın madalyasını alarak tarihe geçti. ringde. Mısır asıllı Türk sporcu, 14 bin 933 puanla ring finalinde birinci oldu ve Avrupa Şampiyonası’nda aynı anda iki altın madalya kazanan tarihteki ilk sporcu oldu. 2022 Dünya Şampiyonası’nda yine ringde altın madalya kazanarak İzmirli takım arkadaşı İbrahim Çolak’ın ardından ikinci dünya şampiyonumuz olmayı başaran 24 yaşındaki Adem, 2020’de İbrahim Çolak’ın altın madalyasının ardından ülkemize yine ringde ikinci Avrupa şampiyonluğunu yaşattı. Avrupa şampiyonası.

?Antalya Spor 39 ülkeden 319 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada üçüncü madalyasını giyen Adem Asil, artistik cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye 5. altın madalyayı getirdi. Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizin kazandığı altın madalyaların tamamı İzmirli sporculardan gelirken, Ferhat Arıcan’ın yanı sıra İbrahim ve Adem daha önce 2020 ve 2021’de iki kez paralel barda Avrupa şampiyonu olmuştu. Adem, “Ülkemde unutulmaz bir müsabaka yaşıyorum. Sizlerin desteğiyle kendi evimde kendi tarihimi yazıyorum. Genel klasman Avrupa şampiyonluğunun ardından ringde Avrupa şampiyonu unvanını da kazandım.” aparat.hikayemde yazmak istediğim nice zaferler var.hiç durma.”

– izmir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu