Haber

İsviçre Büyükelçisi, Erdoğan ve Türk bayrağına yönelik provokasyonlar nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Zürih kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türk bayrağını hedef alan provokasyonların ardından İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch Dışişleri Bakanlığı’na davet edilmiş ve bu durumun kabul edilemez olduğu vurgulanmıştır.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, dün İsviçre’nin Zürih kentinde maket yakılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine pankart açılması olayının yaşandığı öğrenilmesi üzerine İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Ruch, Dışişleri Bakan Yardımcısı tarafından Bakanlığa davet edilmiş ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay. yapıldı.

Görüşmede Büyükelçi Ruch, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bu saldırının hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu ve bu tür saldırılara izin verilmemesi gerektiğinin” altını çizdi.

Görüşmede olayla ilgili soruşturma da başlatılırken, faillerin tespit edilerek gerekli işlemlerin hızla yapılması istendi.

İsviçre’nin Zürih kentinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Türk bayrağını hedef alan provokasyonlar düzenlendi.

Zürih’teki UBS bankasının önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzetilen bir kukla ve Türk bayrağı, “Zürih Devrimci Darbe Kolektifi” adlı grup tarafından yakıldı.

camliyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu