Haber

İstanbul’dan Kahramanmaraş’taki depremzedelere bal ikramı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Afşin ilçesinde İstanbullu arıcılar depremzedelere bal ikram etti.

Aşık Mahsuni Şerif Ortaokulu’nun bahçesine kurulan konteyner kenti ziyaret eden İstanbul Arıcılar Birliği Lideri Onur Çilenk, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Çok sancılı günler yaşandığını vurgulayan Çilenk, “İstanbul’dan deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza moral vermek için geldik, yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Yolumuza doğal bal getirdik inşallah çıkar. şifa olacak.” söz konusu.

İstanbul Şile Arıcılar Kooperatifi Lideri Ahmet Can, büyük bir felaketin yaşandığına işaret ederek, “Millet olarak hep birlikte bunun üstesinden geliriz. İnanıyoruz ki herkes elinden geldiği kadar bu depremin yaralarını sarmaya çalışmalı. istikametinde İstanbul’dan Afşin’e moral ziyareti gerçekleştirdik. Biz onların yanındayız. Size göstermek istiyoruz.” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Bir anda büyük bir depremle karşı karşıya kaldık. Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum.” ifadesini kullandı.

Afşin’de arıcılık faaliyetlerinin devam etmesi gerektiğine inandığını vurgulayan Özkırım, “İstanbullu birlik ve kooperatif başkanlarımız depremzedelerimize bal verdiler. Ürettiğini herkes paylaşıyor. İnşallah Afşin’de arıcılığı daha da geliştireceğiz. kenar mahallelerde üretilen lavanta balı.” dedi.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç, İstanbul’dan gelen heyete ziyaretleri için teşekkür ederek, “Türkiye olarak tek vücut olduk. İnşallah bu yaraları birlikte saracağız.” söz konusu.

atkaracalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu