Haber

İngiltere’de kelebekler yüzde 80 azaldı

İngiltere merkezli bir sivil toplum kuruluşu tarafından bugün yayınlanan 2022 Kelebekler raporuna göre ülkedeki kelebek çeşitleri yüzde 80 oranında azaldı.

Kelebek Savunma kuruluşu bugün yayınladığı raporda, İngiltere’deki kelebek sayısının 1970’lerden bu yana yüzde 80 oranında azaldığını duyurdu. Kelebeklerin ekosistemin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan kuruluş, bu tür ani düşüşlerin daha geniş biyolojik çeşitlilik krizinin açık bir uyarı sinyali olduğunu söyledi. Kelebek popülasyonundaki büyük çaplı düşüşün büyük alarm kaynağı olduğunu belirten kuruluş, kelebeklerin çevre sağlığı konusunda hassas bir gösterge olduğunu vurguladı.

Son raporun yedi yıl önce yayınlandığının belirtildiği raporda, 59 tıbbi kelebeğin değerlendirildiği ve gözlemlenen bölgelerdeki kelebek bolluğunun ortalama yüzde 6, dağılımının ise yüzde 42 oranında kaybolduğu ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu