Haber

İki Günlük Bebeğini Öldürüp Fındık Tarlasına Gömdü! Katil ‘Anne’ Mahkemede Savunuldu

Ordu’da evlilik dışı doğan iki günlük bebeğini öldürüp fındık bahçesine gömen katil annenin davası sürüyor. Beşinci kez hakim karşısına çıkan 27 yaşındaki Bilge Çapa, HTS kayıtlarıyla ilgili bir soruya, ‘ Kullandığım ilaçlardan dolayı bazı olayları hatırlamıyorum.‘ o cevapladı.

Türkiye’nin bahsettiği olay, Eylül 2022’de Altınordu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde yaşandı.

Evlilik dışı bir kız çocuğu dünyaya getiren 27 yaşındaki Bilge Çapa, bir süre sonra rutin kontroller için aile hekimine davet edildi.

Bu davetin ardından Çapa, bebeğinin kaybolduğunu bildirdi.

Ekipler ilk olarak bebeği aramaya başladı, herhangi bir iz bulamayınca aramayı derinleştirdi. Durumdan şüphelenen anneyi gözaltına alan ekipler, yapılan sorgulamada katil annenin, bebeğini yaşadıkları evin arkasındaki fındık bahçesine gömdüğünü itiraf etti.

Bahçede yapılan aramada 2 günlük olduğu belirlenen bebeğin cesedi bulundu. Bilge Çapa, emniyetteki işlemlerinin ardından ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

İlk olarak tutuksuz yargılanan Çapa, olay günü evde olduğunu söylemesine rağmen HTŞ kayıtlarında başka bir yerde çıkması üzerine dördüncü duruşmada tekrar tutuklandı.

Çapa bugün 5’inci kez hakim karşısına çıktı. Bilge Çapa, HTS kayıtlarıyla ilgili sorulan soruya şu cevabı verdi:

‘Hapishanedeki HTS kayıtlarını düşündüm. Avukatımla da görüştüm. Daha önceki savunmamda da belirttiğim gibi o akşam evdeydim. Bunu hatırlıyorum. Kullandığım ilaçlardan dolayı bazı olayları hatırlamıyorum.

Kız kardeşimin ve annemin bana okunan HTS kayıtlarını kabul etmiyorum. O gün bebekle birlikte hastaneden taburcu olduktan sonra evde kimse yoktu. Akşam uyudum. Uyuduğumda kimse yoktu.

Annem ve kız kardeşim asla telefonlarını yanlarında bırakmazlar. Ertesi gün uyandığımda bebek ölmüştü. Evde yine kimse yoktu. Evde biri olsaydı yardım isterdim. Bebek öldüğü için korktum ve bebeği çatıda bıraktım. Daha sonra ailem eve geldi. Bebeği göremediler. ‘Bu olaylar sırasında ailem yoktu.’

Olay günü yaptığı telefon görüşmelerini hatırlamadığını belirten Çapa, “HTS kayıtlarında SC ile yaptığım konuşmayı hatırlamıyorum. Kendisi ne sevgilim ne de erkek arkadaşım. Taksi şoförü Faruk’la konuştum.”

Çapa savunmasına şöyle devam etti:

‘HTS kaydında görünen sinyal bilgisini kabul etmiyorum. O bölgede kimseyi tanımıyorum. Burada olduğumu hatırlamıyorum. Kız kardeşimin HTS bilgilerini de kabul etmiyorum. ‘O akşam kardeşimle hiçbir yere gitmedim.’

Sanık ve tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve Bilge Çapa’nın tutukluluğunun devamı için duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu