Ekonomi

Helix offshore hizmetlerine yönelik sözleşmeleri uzatıyor

HOUSTON – Helix Energy Solutions Group, Inc. (NYSE: HLX), mevcut piyasa taleplerine olumlu bir tepkiyi temsil eden bir dizi sözleşme uzatmasını duyurdu. Şirket, Trident Energy do Brasil Ltda ile 2024 yılının dördüncü çeyreğinde başlaması planlanan hizmetten çıkarma sözleşmesinin 12 ay daha uzatılmasını sağladı. Bu uzatma, Brezilya’nın Campos Havzası’nda 2022’nin sonlarında başlayacak olan mevcut sözleşmenin doğrudan devamı niteliğindedir.

Siem Helix 1 yükseltici tabanlı kuyu müdahale gemisini ve 10K Müdahale Yükseltici Sistemini kullanan Helix, Subsea Services Alliance ortağı SLB ile işbirliği içinde tam entegre takma ve terk etme kuyu hizmetleri sunuyor. Şirket ayrıca proje yönetimi ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır.

Trident Energy anlaşmasına ek olarak Helix ve Siem Offshore, Siem Helix 1 ve Siem Helix 2 gemileri için altı yıllık kira uzatması konusunda anlaştı; ilkinin süresi Aralık 2030’a, ikincisinin ise Aralık 2031’e kadar sona eriyor. Bu gemiler, üretim geliştirme ve kuyu sökümünden acil müdahale operasyonlarına kadar çok çeşitli denizaltı hizmetlerini gerçekleştirebilecek donanıma sahip.

Ayrıca Green Canyon Block 237’de 2016 yılından bu yana faaliyet gösteren yüzer üretim ünitesi Helix Üretici I’in (HPI) sözleşmesi 1 Haziran 2025 tarihine kadar bir yıl uzatıldı. HPI, dinamik olarak konumlandırılan (DP2) bir gemidir. Hidrokarbon üretimi için ve boru hattı veya tanker yoluyla kıyıya ihracat yapılabilmektedir.

Helix Genel Müdür Yardımcısı ve Operasyon Müdürü Scotty Sparks, bu sözleşme uzatmalarının başarıyla uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunları piyasa koşullarının iyileşmesine ve şirketin varlık ve hizmetlerine yönelik artan talebe bağladı.

Helix Energy Solutions Group, Inc.’in genel merkezi Houston, Teksas’ta bulunmaktadır. açık deniz enerji endüstrisine kuyu müdahalesi, robot teknolojisi ve tüm sahayı devre dışı bırakma operasyonlarına odaklanan uzmanlaşmış hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler, mevcut rezervlerden üretimi artırarak ve ömrünü tamamlamış petrol ve gaz sahalarının hizmet dışı bırakılmasına yardımcı olarak küresel enerji geçişini desteklemektedir.

Bu haber Helix Energy Solutions Group, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu