Haber

Hatay’da depremde yıkılan yollar asfaltlandı

Hatay’da depremin yıktığı yollar kavurucu sıcakta asfaltlandı

Kahramanmaraş depremlerinden en çok zarar gören Hatay’da sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği bu günlerde her alanda olduğu gibi bozuk yollarda da yoğun çalışma saatleri devam ediyor.

HATAY Hatay’da depremde hasar gören yollarda asfalt çalışmaları bunaltıcı sıcaklara rağmen hız kesmeden devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok yıkımın meydana geldiği illerden biri olan Hatay’da normalleşme süreci devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, depremde hasar gören yollarda hız kesmeden asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Kent genelinde güneş altında 40 dereceyi geçen sıcaklıklarda asfaltın sıcaklığıyla işçiler canla başla çalışıyor.

Sahada devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren İnşaat Yüksek Mühendisi Kemal Tulukçu, “Antakya’da Üçgedik ve Alazi mevkilerinde asfalt çalışması yapıyoruz. Toplam 5.5 kilometre yol çalışmamız olacak. depremin yıkıma neden olduğu yerlere “Şimdilik belli imar durumu olan ve yıkılmayacak yerler yapıyoruz” dedi.

Depremin ardından kent genelinde 26 kilometrelik bir çalışmanın tamamlandığına değinen Tulukçu, şu anda yapımı devam eden alanı bitirdiklerinde 31 kilometrelik asfalt çalışmasını da bitirmiş olacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu