Haber

Gebze’de özel kişilere yönelik çok yönlü merkez

Çalışmaları yavaş yavaş devam eden Gebze Manisiz Yaşam Merkezi’nde kaba inşaat çalışmaları yıl sonunda tamamlanacak.

 

Gebze’de özel kişilere yönelik çok amaçlı merkez

 

Özel bireylerin her zaman ve her yerde yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, onların sosyal hayata katılımlarını kolaylaştıracak yatırımları bir bir hayata geçiriyor. Gebze Millet Bahçesi’nde 6 bin 751 metrekare inşaat alanına sahip olan Gebze Manisiz Yaşam Merkezi’nde Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı yönetiminde yavaş tempoyla devam ediliyor. Özel bireylerin sosyalleşmesi ve gelişimi amacıyla inşa edilen bina, engelli vatandaşlarımızın günlük yaşam becerileri kazanacağı, özel yeteneklerini sergileyeceği çok yönlü bir merkez olacak.

 

TUĞLA DUVAR İMALATI

Büyük ilerleme kaydedilen ve yıl sonuna kadar kaba inşaat işlerinin tamamlanmasının planlandığı merkezde, bodrum katında dolgu üretimi yapılıyor. Zemin kat C, D, F bloklarda Ytong ve tuğla duvar imalatları, E blokta zemin kat betonu dökümü, H blokta ise temel demiri imalatı devam etmektedir. Bahçe duvarlarının betonarme duvar imalatları devam ederken 1.katın tuğla ve gazbeton bölümüne başlandı.

 

ENGELLİ YAŞAM MERKEZİNDE DEĞİL YOK YOK

2 bin 930 metrekare olarak planlanan binanın zemin katında engelli bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri, ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanlarda eğitim alabilecekleri atölyeler yer alacak. Buna göre 5 otizm kümesi bulunuyor. eğitim odaları, 7 otizm bireysel eğitim odası, duygusal entegrasyon odası, psikiyatri, oyun odası, uygulama yurdu, bilişim ve fotoğraf atölyesi, el sanatları atölyesi, okuma ve oyun atölyesi, dans atölyesi, müzik-mutfak atölyesi, Bay-bayan hidroterapi havuzu (2 havuz) güverte), 2 adet kreş odası, 3 adet erken çocuk bireysel odası, oyun odası, duyu bütünleme odası, erken çocuk küme odası ve 2 adet uyku odası engelli bireylere hizmet verecek.

 

AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ

2 bin 594 metrekarelik birinci katta spor salonu, bay-bayan ve engelli soyunma duşu, mescit, aile danışmanlığı, psikiyatrist, toplantı odası, arşiv, 4 ayrı derslik, yemekhane, mutfak atölyesi, idari bölüm bulunmaktadır. çalışanlar, aile eğitim birimi, idari personel. Okulda veli, elektrik odası, öğretmenler odası, akıl ve zeka oyunları atölyesi, 5 adet derslik, çok amaçlı salon, kütüphane ve kişiye özel derslikler yer alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu