Ekonomi

Citi, Microsoft İçin Güçlü Kazançlar ve Tahmin Yükseltmesi Öngörüyor, Hisse Fiyat Hedefini Artırıyor

Citi, Microsoft (NASDAQ: MSFT ) önümüzdeki hafta mali sonuçları açıkladığında beklentileri aşan kazançlar raporlayacağını ve ardından gelecekteki kazanç tahminlerini yükselteceğini öngörüyor. Finans kurumu, teknoloji şirketinin hisseleri için fiyat hedefini 432 dolardan 470 dolara yükseltti ve çarşamba günü yapılan bir memorandumda belirtildiği gibi hisse senedinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam ediyor.

Banka, Microsoft’un üretken yapay zeka geliştirme konusundaki yoğun çabalarının şirketin büyümesini hızlandırmaya katkıda bulunacağı görüşünde.

Citi’nin bir satıcı anketi, satış kanalları genelindeki kontroller ve Baş Bilişim Yetkilileri arasında yapılan bir anketi içeren son araştırma faaliyetlerinin ardından banka, Microsoft’un gelecekteki fayda duyurusuna ilişkin görünümüne ilişkin ek güvence elde etti. Bulgular, bayilerin Azure taahhütleri ve Dynamics yazılımına yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere yaygın talep nedeniyle yüksek satış hedeflerine ulaştıklarını gösteriyor.

“Microsoft’un beklentileri aşan faydalar bildireceğini ve gelecekteki kar tahminlerini artıracağını tahmin ediyoruz. Microsoft’un çeşitli gelir elde etme yollarında lider olduğu, kısmen üretken yapay zekanın yönlendirdiği bilgi teknolojisi bütçelerinin genişletilmesinin, uzun vadeli bir büyümeyi destekleyebileceğine inanıyoruz. Gelirlerde artış ve kârda artış var” dedi. .

Microsoft, büyük sermayeli yazılım şirketleri arasında bankanın en iyi tercihi olmaya devam ediyor. Banka ayrıca Microsoft’un Azure bulut hizmetlerindeki daha güçlü büyümeden, avantajlı döviz kurlarından ve kişisel bilgisayar pazarındaki avantajlı koşullardan faydalanmasını bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu