Ekonomi

Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı’nda 638 projenin anlaşması imzalandı

XIAMEN, 12 Eylül (Xinhua) — Pazartesi günü güneydoğu Çin’in Fujian eyaletinin Xiamen şehrinde sona eren 23. Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı’nda (CIFIT) 638 projeye ilişkin mutabakat zaptı imzalandı.

Pazartesi günü açıklanan ilk verilere göre anlaşmalar 484,57 milyar yuan (yaklaşık 66,42 milyar ABD doları) yatırım öngörüyor. Bu rakam son beş yılın en yüksek seviyesine işaret ediyor.

“Açık ve Entegre: Yüksek Kaliteli Gelişimin Anahtarı” temalı dört gün süren etkinlik kapsamında forum, seminer, stant ve iş eşleştirme oturumları gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Bu yılki etkinlikte özellikle dijital ekonomi, akıllı üretim, yeşil ve düşük karbonlu kalkınma ve kırsal alanların yeniden canlandırılması konularına odaklanıldı.

Fuardaki stantlara dünyanın dört bir yanından 1.000’den fazla kuruluş ve işletme katıldı.

İlk kez 1997 yılında düzenlenen CIFIT, ikili yatırımların artırılması ve küresel kalkınmanın kolaylaştırılması açısından önemli bir platform haline geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu