Ekonomi

Çiftçilere yem bitkisi tohumları dağıtıldı

Zonguldak’ta çiftçilere 25 ton yonca dağıtıldı.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “2023 Yem Bitkileri Geliştirme Projesi” ve Zonguldak İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından finanse edilen proje ile tarımın değerli bir girdisi olan kaba yem ihtiyacını karşılamak üzere yonca tohumları dağıtıldı. çiftçiler. Proje ile çiftçilerin tüm tohumluk ihtiyaçları karşılandı. Devrek ve Çaycuma ilçelerinde düzenlenen yonca dağıtım programına Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, ilçe müdürleri, teknik elemanlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Cemalettin Çataklı, “Bu projelerle çiftçilerimize kaliteli ve sertifikalı tohumluk kazandırılması amaçlanıyor. Çiftçilerimizin çok değerli bir maliyet olan kaba yem ihtiyacını bu tür projelerle daha rahat ve ucuza sağlıyoruz. Yonca tohumu ile. Dağıttığımız yem bitkisi olan ilimizde hayvancılığın gelişmesindeki en önemli kaynaklardan biri.Temel ihtiyaçları olan yem ihtiyacının büyük bir kısmının karşılanmasına katkı sağlıyoruz.Yine çiftçilerimiz desteklerden faydalanacak. Bakanlığımızca verilen yem bitkilerinin miktarı.Bir ay önce ülkemizin 11 ilini etkileyen deprem nedeniyle çok sayıda can kaybı yaşandı.Bir yandan ülkemizin cephelerinden biri olan tarım cephesinde üretime devam etmeliyiz. önceleri afet bölgelerindeki yangın, sel, deprem gibi durumlarda yem ihtiyacını karşılamak amacı ile ilimizden yem gönderilmiştir. 2023 yılının çiftçilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayır, bereket ve bol kazanç getirmesi dileğiyle.”

Teknik ekiplere yoncanın ekimi, hasadı ve muhafazası hakkında detaylı bilgi verilmesinin ardından, temin edilen yonca tohumlarının dağıtımı ile program son buldu. – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu