Haber

Çalık: Beylikdüzü’nde Hoşgörü İklimini Yaşattık

İlçede yaşayan vatandaşların inanç ve ibadet özgürlüğünün sağlanması için çalışan Beylikdüzü Belediyesi, 5 yılda mescitlerden cemevlerine, taziye evlerinden Kur’an Kurslarına kadar pek çok ibadet yerini ilçe halkının hizmetine açtı. İnançların saygıyla yaşandığı bir şehir için çalıştıklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Göreve geldiğimiz günden bu yana inançların özgürce yaşandığı bir şehir hayaliyle çalıştık. “Beylikdüzü’nde hoşgörü iklimini hakim kıldık” dedi.

Beylikdüzü’nde yaşayan vatandaşların inanç ve ibadet özgürlüğünün sağlanması için çalışan Beylikdüzü Belediyesi, 5 yılda ilçeye yeni ibadethaneler kazandırdı. Beylikdüzü Belediyesi, Barış Mahallesi’nde İbrahim Cevahir Camisi, Adnan Kahveci Mahallesi’nde Naif Akkuş Camisi, Marmara İlçesi’nde Deniz İstanbul Camisi ve Kavaklı Mahallesi’nde Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nin yanı sıra Beylikdüzü Müftülüğü, Mevlana Camisi İnşaatı’nı da inşa etti. Anma Kursu ve Taziye Evi’ni de tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Klasik Türk mimarisi anlayışıyla inşa edilen ibadethaneler, çağdaş görünümleriyle dikkat çekerken, kütüphaneleri, aşevleri ve derslikleriyle de yöre halkının birçok ihtiyacını karşılıyor.

“İnançların özgürce yaşandığı bir şehir hayaliyle çalıştık”

İnançların saygıyla ve özgürce yaşandığı bir şehir için çalıştıklarını ifade eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Göreve geldiğimiz günden bu yana inançların özgürce yaşandığı bir şehir hayaliyle çalıştık. Komşularımızın inanç ve ibadet özgürlüklerini diledikleri gibi yaşamaları için camiler, cemevleri, taziye evleri ve Kur’an kursları açarak Beylikdüzü’nde hoşgörü iklimini hakim kıldık. Tüm ibadethanelerimiz sevgi, barış ve hoşgörü iklimine katkı sağlamaya devam edecektir. “Geçtiğimiz 5 yılda söz verdiğimizin çok daha fazlasını gururla yaptık, yeni dönemde de yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu