Ekonomi

Borsa İstanbul haftanın son iş gününe yatay başladı

Investing.com – BİST 100Endeks güne %0,13’lük kısmi yükselişle 7.673,65 puandan başladı.

BIST 100 dünkü süreçlerde günü yüzde 1,79 yükselişle 7.663,62 puandan kapattı. Endeks dolar bazında 270 dolar seviyesinde hareket ediyor. Dün sektörel bazda faktoringYüzde 5 artışla öne çıktı turizmYaklaşık %3’lük bir gerilemeyle en çok düşen endeks oldu.

BIST 100’de dün 78 hisse değer kazanırken, 20 hisse değer kaybetti. Endeksin günlük işlem hacmi 94,8 milyar TL ile toplam hacmin %77’sini oluşturdu.

Borsa İstanbul bugün yatay bir başlangıç ​​yaparken turizm, sporVe yiyecekGüne olumlu başlayan kesimler oldu. KOBİ, mineral ürünlerVe sigortaŞubeler güne satıcılarla başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında HECT’ler, ODA, ASTOR, KARSNVe ALBRKAçılışta en çok yükselen hisseler oldu.

GRÜZGAR, MIATK, GUBRF, ALFAVe GESANHisseleri güne satışla başlayanların arasında yer aldı.

Günün önemli gelişmeleri arasında bugün piyasalar TSİ 15.30’da açıklanacak. Tarım Dışı İstihdam verilere odaklanacağız. Ülkede dün TCMB 4. Enflasyon Raporu yakından takip edildi. Merkez Bankası, öngörülemeyen riskler olarak tanımladığı jeopolitik riskleri gerekçe göstererek 2023-2024 enflasyon tahminini yukarı yönlü revize etti. Yıl sonu enflasyon varsayımı 2023 için %65, 2024 için ise %36 olarak güncellendi. Toplantıda, enflasyondaki düşüş sürecinin başlangıç ​​dönemi olarak 2024 yılının ikinci yarısı işaret edildi.

Öte yandan Ekim şişirme veriler açıklandı. Piyasa aylık ortalama yüzde 3,93 artış beklerken, aylık enflasyon yüzde 3,43 oldu. Yıllık enflasyon ise %62,1 beklentisine karşılık %61,36 olarak açıklandı.

InvestingPro, başta borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu