Ekonomi

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,36 artışla 5.110 puandan başladı.

BİST 100 dünkü süreçlerde haftaya olumlu başlarken gün sonunda yüzde 3,4 artışla 5.092 puandan kapandı. Haftaya pozitif bir seyirle devam eden BIST 100, bugün 5.100 puanın üzerine çıkarak 100 günlük hareketli ortalamasının üzerinde açılış kaydetti.

Güne alıcılarla başlayan Borsa İstanbul spor, binaVe sigortagüne artı ile başlayan bölümlerin başında yer aldı. gayrimenkul yatırımları%1’e yakın düşüşle negatif başlayan tek bölüm olurken toplu taşımaVe teknolojiyatay bir başlangıç ​​kaydetti.

Ana dalların ortasında Sanayi, Açılışta %0,25, hizmet%0,48 ve finans%0,17 arttı.

BIST 100 endeksindeki hisselerin ortasında GESAN , yükselişini sürdürürken bugün %8’lik artışla en çok yükselen hisse oldu. daha sonra ZORLAMA, MEŞALEVe SMRTGİlk dakikalarda talep gören hisseler vardı.

BİST 100’de güne satıcılı başlayan hisselerde fiyat kaybı %1’in altında kaldı. Buna göre; AKFGY, GİBİ YAPMAK, KMPUR, KCAERVe TKNSASatışlarla birlikte hafif hareket eden hisseler oldu.

Asya bölgesinde Çin endekslerindeki düşüş devam ederken, Asya’nın geri kalanında pozitif seyir devam ediyor. Olumlu görünüm Avrupa’da da devam ediyor. ABD endeksleri ise günü hafif yükselişle kapattı.

Sabah saatlerinde Avrupa vadeli işlemleri olumlu görünümünü korurken, ABD vadeli işlemleri hafif olumlu ve yatay seyrediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

ilic-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu