Haber

Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Tüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Karar Verdi

Beşiktaş Kulübü, Spor10 Eylül’de çoğunluk sağlanamaması halinde tüzüğün Kulüpler ve Spor Federasyonları Kanunu’na uygun hale getirilmesi için 17 Eylül’de olağanüstü genel kurul yapılacağını duyurdu.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, tüzüğün en geç 26 Ekim’e kadar 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’na uygun hale getirilmesi gerektiği vurgulanarak, “Tüzüğümüzün 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’na uygun hale getirilmesi gerektiği vurgulandı. belirtilen tarihe kadar 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununa uygun hale getirilecektir.” “Bu durumda futbol dışındaki branşlarda faaliyetlerimizi sürdürmemiz mümkün olmayacaktır. Bu kapsamda kanuna göre yapılması gereken değişiklikleri öngören tüzük değişiklik taslağı hazırlanarak yürürlüğe konuldu. Hazırlanan taslakla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ‘uygun’ görüş geldi.” Söylendi.

Açıklamada, toplantının 10 Eylül’de, çoğunluk sağlanamaması halinde ise 17 Eylül’de yapılacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Tüzük değişikliğine ilişkin muhteşem genel kurul toplantısında kongre üyelerimizin onayına sunulacak değişiklikler ilgili kanunun öngördüğü gerekli değişikliklerdir. Kulübümüzün yönetim kurulu kararlarında herhangi bir idari karar değişikliği söz konusu değildir. Kulübümüzün ihtiyaçlarına ve günümüz şartlarına uygun bir tüzük değişikliği için camiamızın talep ve görüşlerini karşılamamız gerekiyor.” “Bunların da yer alacağı Tüzük Değişiklik Kongresi en kısa sürede gerçekleştirilecektir.”

gercus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu