Haber

Başkan Yardımcısı Oktay, ‘nakit avans’ iddialarına açıklık getirdi: Altına ve dövize kaymayı önlemek için yapıldı.

Merkez Bankası, kredi kartı limitini aşanların kredi kartı ile nakit çekme ve mücevherat harcamalarının yüzde 30 oranında teminat tesisine tabi tutulmasına karar verdi.

İDDİALI NAKİT AVANS ÇEKİMİ DURDURULDU

Pazartesi gününden bu yana birçok bankada kredi kartı nakit avans işlemlerinin durdurulduğu iddia edilirken, bu durum sosyal medya kullanıcılarının da tepkisini çekti.

BAŞKAN YARDIMCISI OKTAY KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı canlı yayında haberi anlatarak, durumun dar gelirli vatandaşları ilgilendirmediğini söyledi.

“KREDİ KARTI İLE YASTIK ALTINDA YATIRIM YAPILMAKTADIR”

Oktay, sözlerine şöyle devam etti; “Haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Dar gelirli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir durum değildir. 50 bin TL’den fazla limitli kredi kartları için geçerli bir durumdur. Tüm kredi kartlarında nakit oradan çekilmektedir. Ekonomiye katkısı olmayan yastık kılıfı olarak bahsettiğimiz altın ya da döviz almak için “Ekonomiden kaynak çıkaran bir mekanizmanın çalıştığını gördüğümüz zaman ilgili kurumlarımız çalışıyor. Kredi kartı ile altın almak için yastık altında yatırım yapmanın bir anlamı yok. Orada bir kısıtlamadan bahsediyor, bundan fazlası yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu