Teknoloji

Ayrılığın Faydası Bu Kadar mı: FIFA İsmini Düşüren FC 24 Beklentileri Aştı

FIFA ile isim hakları anlaşmasını feshetmesinin ardından FIFA Başkanı Gianni Infantino tarafından eleştirilen EA Sports’un morali iyi görünüyor. Şirketin FIFA ismini geride bıraktıktan sonra çıkardığı ilk oyun olan EA Sports FC 24, olağanüstü bir satış başarısı yakaladı.

Bir gün hepimiz son kez FIFA oynadık ve hiçbirimiz fark etmedik.

Çünkü artık FIFA yok! Oyun dünyasının bilinen serilerinden biri olan ve EA Sports tarafından geliştirilen FIFA, özellikle son yıllarda futbol denildiğinde oyuncuların aklına gelen ilk seridir. FIFA’nın talep ettiği fahiş isim hakkı ücretini ödemek istemeyen EA Sports, bundan sonra yolculuğuna EA Sports FC markası altında devam edeceğini duyurdu.

Infantino’nun geliştirmeyi planladığı yeni FIFA oyunlarının ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz ancak EA Sports FC 24 cephesinde işler iyi gidiyor.

Yılın son çeyreğine ilişkin yayınlanan E raporunda EA Sports FC 24’ün beklentileri aşan bir satış başarısı yakaladığı görülüyor. İlk ayında tüm platformlarda toplam 14,5 milyon kullanıcıya ulaşan EA Sports FC 24, bu rakamlarla selefi FIFA 23’ü geride bıraktı. FIFA 23, çıktığı ilk ayda 10,3 milyon oyuncuya ulaştı.

EA Sports FC 24, çok satanlar listelerinin üst sıralarında yer almasa da hâlâ oyuncuların şikayet ettiği bazı kritik sorunlar bulunuyor.

Hem globalde hem de ülkemizde her hafta Steam’de çok satanlar listesine girmeyi başaran EA Sports FC 24’ün incelemeleri ‘Karışık’ seviyede olmaya devam ediyor. Bazı oyuncular ufak hataların yanı sıra oyunu oynanmaz hale getiren büyük sorunlardan ve hatta oyunun direkt açılmaması gibi sorunlardan şikayetçi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu