Haber

Associated Press, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nu karşılaştırdı

Türkiye’de 14 Mayıs seçimleri yaklaşırken uluslararası basın süreci yakından takip etmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılaştıran Amerikan haber ajansı Associated Press (AP), detaylı bir analiz verdi.

“ERDOĞAN BİR KAMPANYA YÖNETİCİSİDİR”

Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın birbirinden farklı figürler olduğu belirtilen analizde, “Erdoğan büyüleyici bir hatipken, Kemal Kılıçdaroğlu alçak sesle konuşuyor. Erdoğan, devlet kaynaklarını ve faaliyetlerini yandaşlarına bire bir ulaşmak için kullanan usta bir kampanyacı iken, Kılıçdaroğlu mutfağında kaydettiği görüntülerle seçmenlerle konuşuyor.”Kılıçdaroğlu’nun Beştepe’deki külliye yerine Çankaya Köşkü’nü kullanacağı belirtildi.

“Muhalefet içindeki bölünmeler, 69 yaşındaki Erdoğan’ın iktidarda kalmasına uzun süredir yardımcı oldu”Kılıçdaroğlu’nun Emek ve Özgürlük İttifakı’ndan da destek aldığı hatırlatıldı.

“AVRUPA VE NATO’DAN YARDIMCI BİR DURUM BENZERSİZ OLACAĞIZ”

Haberde, Kılıçdaroğlu’nun olası dış politika adımlarına ilişkin kısa bir değerlendirme yapıldı:

“Analistler, Kılıçdaroğlu’nun Rusya ile ekonomik bağlarını sürdürürken muhtemelen daha Avrupa yanlısı ve NATO yanlısı bir duruş benimseyeceğini söylüyor.”

“KILIÇDAROĞLU kin BULUNMAZ”

CHP Genel Başkanlık Koordinatörlüğü Başdanışmanı Erdoğan Toprak, AP’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kin tutmaz. Uzlaşmayı çok önemser ve hoşgörü gösterir. Millet İttifakı’nı yaratan da budur. İttifakın kurulması Kılıçdaroğlu için büyük bir sabır ve özveri gerektiriyordu.”söz konusu.

celebi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu