Teknoloji

Apple’ın Yapay Zekâ İçin OpenAI ile Anlaştığı İddia Edildi: iOS 18’de ChatGPT’nin Özel Bir Sürümü Bulunacak

Bundan birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yapay zekâ için Google ve OpenAI ile görüşme hâlinde olduğundan bahsetmiştik. İddialara göre şirket, Google veya OpenAI’dan biri veya her ikisi ile de anlaşıp, iOS 18 ile yapay zekâ destekli özellikler sunmaya başlayacaktı.

Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Deneyimli Apple analistlerinden Mark Gurman, şirketin OpenAI ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Konuya aşina kaynaklara atıfta bulunan Mark Gurman, Apple ve OpenAI’dan bir doğrulama alamadı.

Apple, bu anlaşma ile ChatGPT’nin özel bir versiyonunu kullanıcılara sunacak

Edinilen bilgilere göre Apple, bu anlaşma kapsamında iOS 18 için yeni bir sohbet botu duyuracak. Bu sohbet botu, ChatGPT’nin özelleştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Özel sürümün orijinal ChatGPT’den farkları şimdilik belli değil.

Bu arada; Apple ile Google arasındaki görüşmelerin de hâlâ devam ettiği bildiriliyor. Ancak bu görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı belli değil. Apple, OpenAI aracılığıyla sohbet botu, Google aracılığıyla da daha farklı yapay zekâ özellikleri sunabilir gibi duruyor. Konunun netleşmesi için bir süre daha beklemek gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu