Ekonomi

Altınşehir İTÜ’den gelecek raporu bekliyor

Türkiye’nin önemli altın ve mücevher işleme merkezlerinden biri olan ve tonlarca altının mücevhere dönüştürüldüğü “Kuyumcukent” olarak bilinen Kahramanmaraş’ta bulunan Altınşehir Kuyumculuk İhtisas Küçük Sanayi Sitesi de depremden etkilendi. Altınşehir’in kaderi, İTÜ heyetinin yapacağı değerlendirme sonucunda ortaya çıkacak rapora göre şekillenecek.

Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz, Altınşehir’in altın ve mücevher imalatında İstanbul’dan sonra en büyük üretim merkezi olduğunu belirterek, sanayi sitesinde 107 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren 450 firmanın 6 bin kişiye istihdam sağladığını söyledi. insanlar. Dubai ve Avrupa ülkelerine önemli düzeyde ihracat yaptıklarını anlatan Öz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Konteyner Takıları”

Seçeneği de gündemde, “Genel olarak iç piyasaya yönelik eserler üretiyoruz. Ortaya çıkan sorunların aşılması için hızlı hareket etmemiz gerekiyor. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 8 kişilik bir heyet, hocalarımız ve doçentlerimiz konu ile ilgili incelemelerini yaptı. güvenliği ve dayanıklılığı.

Raporlarını bir an önce almak ve planlamalarımızı buna göre yapmak istiyoruz.” Rapor sonucuna göre izleyecekleri A, B, C planları olduğunu vurgulayan Hacı Mustafa Öz, çözüm önerilerine ilişkin şu bilgileri verdi. : “Planlarımızı her türlü duruma göre yapıyoruz. Burası 11 bloktan oluşan bir yapıya sahip. Muhtemelen blok blok, farklı bir firma ile çalışarak her bloğu hızlıca güzelleştirebiliyoruz. Bu da mümkün değilse hemen yanımızda bir ‘konteyner kuyumculuk merkezi’ kurmak ve yüzde 50 küçülerek üretimimize orada devam etmek için hızla Bakanlığımızla görüştük.”

haberakincilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu